Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

Kozienice

Nowe oddziały w kozienickim szpitalu

poniedziałek, 18 listopada 2019 16:13 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Powstanie przynajmniej trzech nowych oddziałów zapowiedział dyrektor szpitala w Kozienicach Roman Wysocki. Ma to być rozwiązanie na wciąż rosnące zadłużenie placówki.

Szacowana strata szpitala w Kozienicach w roku 2019 to blisko 8,7 mln złotych. Jak twierdzi dyrektor placówki Roman Wysocki, wynika to z niedoszacowania procedur. Pieniądze z kontraktu z Narodo-wym Funduszem Zdrowia nie pokrywają wszystkich kosztów SP ZZOZ w Kozienicach. - Dodatkowo już teraz szpital obciążony jest zadłużeniem sięgającym 70 mln złotych, z którego odsetki to ponad 2,5 mln złotych rocznie – mówi dyrektor. – Ponadto wyjątkowo w tym roku wzrosły koszty odpraw emerytalnych i tak zwanych „jubileuszówek”, które należą się za dwadzieścia, trzydzieści lub czter-dzieści lat pracy w szpitalu. W tym roku wypłaciliśmy ich już 1,7 miliona złotych, a do końca grudnia będzie to jeszcze 300 tysięcy – dodaje Roman Wysocki:

Pomysłem dyrektora na poprawę kondycji finansowej szpitala jest obniżenie kosztów i zwiększenie przychodów. Jednym ze sposobów ma być otworzenie w szpitalu oddziału podstawowej opieki zdrowotnej. W poniedziałek szpital w Kozienicach odwiedziła komisja Narodowego Funduszu Zdrowia, aby wydać opinię w tej sprawie. Jak zapowiedział Roman Wysocki, być może już w grudniu szpital w Kozienicach będzie świadczył usługi w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Nowy oddział będzie musiał zmierzyć się z konkurencją w postaci już istniejących POZ-ów w Przy-chodniach Kozienickich i Przychodni Millenium. - Liczę na to, że u naszych lekarzy będą leczyli się nie tylko mieszkańcy gminy Kozienice, ale całego powiatu – przyznaje dyrektor i dodaje: - Pacjentów powinna przekonać do nas również możliwość wykonania szybko wielu badań w jednym miejscu:

POZ to nie jedyny pomysł dyrektora na poszerzenie zakresu usług świadczonych przez szpital w Kozienicach. Docelowo chce on otworzyć oddział okulistyki i uzależnień.

Dzisiaj w starostwie powiatowym w Kozienicach zebrała się komisja zdrowia i spraw społecznych rady powiatu kozienickiego, na której dyrektor przedstawił informacje o planie finansowym na ten rok, jego realizacji i bieżącej sytuacji kadrowej i finansowej szpitala.