Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: 03 lipca 2020

Opoczno

Chcą mądrze pomagać

środa, 20 listopada 2019 14:36 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Szlachetna Paczka Opoczno
Marcin Prejs

Już po raz siódmy w Opocznie, a 19. w Polsce, wystartowała Szlachetna Paczka.

W ubiegłym roku Szlachetna Paczka pomogła 48 opoczyńskim rodzinom. W tym będzie chciała trafić do podobnej liczby rodzin potrzebujących wsparcia. Liderką projektu w Opocznie jest po raz pierwszy Aleksandra Jachimowska. Wspólnie z innymi wolontariuszami odwiedza rodziny, do których później trafi wsparcie.

Anna Kucharska wolontariuszką Szlachetnej Paczki jest od dwóch lat. Jak wyjaśnia, wspólnie z innymi stara się dotrzeć do rodzin z mądrą pomocą, czyli taką, która spowoduje, że rodzina zacznie pracować nad sobą, żeby później mogła radzić sobie z codziennością.

Opoczyńska Szlachetna Paczka wzorem lat ubiegłych organizuje także imprezy towarzyszące projektowi. – W sobotę zapraszamy opocznian na występ Wyszkowskiego Teatru Tańca – mówi wolontariuszka Agata Pacan.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki zachęcają też opocznian do odwiedzania bazy rodzin. – Dzięki niej każdy z nas może pomóc tym, którzy potrzebują wsparcia – dodaje Aleksandra Jachimowska.

Finał Szlachetnej Paczki w tym roku odbędzie się 7 i 8 grudnia. To wtedy pomoc przekazaną przez darczyńców wolontariusze zawiozą do rodzin potrzebujących wsparcia.

Zapraszamy do nas: