Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

Radomskie

"Folkowe Andrzejki" we Wrzosie

piątek, 22 listopada 2019 10:14 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” zaprasza do Wrzosu na kolejną edycję Andrzejek Folkowych. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 listopada w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosie.

"Folkowe Andrzejki" to inicjatywa, która ma na celu integrację wokół folkloru i dziedzictwa kulturowego ziemi radomskiej. Organizatorzy chcą przypomnieć o pięknym zwyczaju polskiej wsi, którym były wiejskie zabawy, podczas których grane były huczne mazurki, oberki i fokstroty.

Podczas imprezy zaprezentują się utytułowane kapele: Henryka Gwiazdy, Tomasza Stachury, Stanisława Wyrwińskiego oraz Rodzinna Kapela Foktów z Ostrołęki. Do zabawy porwą także zespoły śpiewacze: "Wrzosowianki" z Wrzosu, Bieniędzice, „Kalina” z Marianowic, zespół Lokalnego Stowarzyszenia Kobiet ze Skrzynna, „Biesiada Bierwiecka”, zespół folklorystyczny „Wieniawa” oraz zespół Klubu Seniora z Wieniawy.

Współorganizatorami imprezy są Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrzosie oraz Stowarzyszenie „Wrzosowisko”.

Początek imprezy o godzinie 17.15. Wstęp wolny.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” pn. „Etno.Radomskie – Kultura na małych podwórkach”. Zadanie dofinansowane zostało ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Zapraszamy do nas: