Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

Opoczno

Świetlica otwarta

poniedziałek, 02 grudnia 2019 11:50 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od wielu lat. Świetlica wiejska w Sitowej została uroczyście otwarta.

Budowa świetlicy wiejskiej w Sitowej była możliwa dzięki wsparciu, jakie samorząd gminy pozyskał na ten cel z Unii. – Cała inwestycja kosztowała nas prawie milion złotych, 500 tysięcy to właśnie wsparcie unijne – mówił podczas uroczystego otwarcia obiektu burmistrz Opoczna Dariusz Kosno, który podkreślał także, jak ważny jest to obiekt dla lokalnej społeczności.

Wcześniej mieszkańcy Sitowej korzystali ze starej świetlicy. – Jednak warunki w niej panujące były bardzo trudne – wyjaśnia Krystyna Świerczyńska, sołtys miejscowości.

Opiekunem świetlicy w Sitowej jest Barbara Stępień. Jak wyjaśnia, prowadzone będą tu bardzo różne zajęcia od plastycznych po ruchowe.

Wspaniałego obiektu gratulował miejscowej społeczności poseł Grzegorz Wojciechowski.

Nowy obiekt poświęcił biskup radomski Henryk Tomasik. Uroczystość związana z otwarciem świetlicy była także okazją do promocji płyty wydanej przez samorząd gminy. – Chodzi o Najstarszych skrzypków regionu opoczyńskiego – wyjaśnia wiceburmistrz Opoczna Tomasz Łuczkowski. Jak dodaje, dzięki nowemu wydawnictwu udało się ocalić od zapomnienia nagrania Piotra Rudzkiego, Władysława Kosylaka, Stanisława Wolskiego i Tadeusza Moczarskiego.

Na zakończenie skrzypkowie zaprezentowali się przed publicznością, nie zabrakło również potańcówki.

 

Zapraszamy do nas: