Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: 23 stycznia 2020

Kozienice

Są dodatkowe miejsca w żłobku w Kozienicach

13 grudnia 2019, 10:47 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Dobiegają końca prace związane z rozbudową żłobka miejskiego w Kozienicach. Dostępne będą dodatkowe 24 miejsca. 18 grudnia rusza rekrutacja.

Rodzice chcący zapisać dzieci do żłobka muszą spełnić następujące wymagania: mieszkać w gminie Kozienice, opiekować się dziećmi do lat 3 i z tego powodu nie wykonywać pracy zawodowej. - Chcemy zatrzymać odpływ ludzi z Kozienic, w związku z tym realizujemy wiele projektów prospołecznych. Można tu wymienić chociażby rozbudowę żłobka, która zakończy się w styczniu – mówiła Dorota Stępień, wiceburmistrz Kozienic:

Dokumenty rekrutacyjne należy składać od 18 grudnia do 10 stycznia osobiście w żłobku przy ulicy Skłodowskiej lub za pośrednictwem poczty.

Regulamin wraz ze wzorami dokumentów dostępne są na stronach: www.kozienice.pl oraz www.zlobek-kozienice.pl.

Gmina pozyskała środki na żłobek z rządowego programu „Maluch+”. Dodatkowo Kozienice pozyskały pieniądze na utrzymanie placówki od województwa mazowieckiego w ramach projektu „Ułatwienie powrotu do aktywności zawodowej”. Jak zapowiedziała wiceburmistrz, dzięki tym pieniądzom Gmina zrealizuje również projekt „Niani”. Dla rodziców, które nie mogą posłać dzieci do żłobka Gmina zapewni pomoc niani, która będzie opiekowała się maluchami w domu.

Zapraszamy do nas: