Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Katarzyna Thomas, dziewica
Dziś jest: 05 kwietnia 2020

Kozienice

Na co wyda pieniądze gmina Kozienice w 2020?

czwartek, 19 grudnia 2019 10:37 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Mniejsze wpływy i większe wydatki. Gminę Kozienice dotykają te same problemy związane z kosztami edukacji i wzrostem pensji minimalnej co większość gmin w Polsce. Mimo to burmistrz zapowiada kontynuowanie najważniejszych inwestycji.

Dochody w wysokości 182 mln i wydatki w kwocie 186 mln złotych zakłada projekt budżetu gminy Kozienice na 2020 rok.

Jak podkreślił burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski, wpływy do budżetu gminy będą w tym roku mniejsze. Złoży się na to kilka czynników: mniejsze wpływy z PITu i CITu, wzrost janosikowego, zmniejszenie subwencji oświatowej.

Burmistrz zwrócił uwagę na to, że ogromne koszty gmina ponosi w sferze edukacji. Subwencja wynosi 22 mln złotych, a zapotrzebowanie przedstawione przez wydział edukacja to około 60 mln złotych. - Wydatki na szkoły rosną bardzo szybko. Przez trzy lata jest to wzrost rzędu dziesięciu milionów. Są to pieniądze, które moglibyśmy zainwestować w rozwój miasta – wyjaśnia Piotr Kozłowski. - Dodatkowym obciążeniem dla Gminy będzie też wzrost wynagrodzenia minimalnego. - Zakładam, że będzie nas to kosztowało kilka milionów – powiedział burmistrz:

Na inwestycje gmina przeznaczy około 11 mln złotych. Do najważniejszych należą: zakup autobusów elektrycznych i drogi. - Będziemy chcieli też realizować inne programy takie jak kolej, most na Wiśle, czy Mieszkanie Plus. Tych zadań jest sporo – zaznaczył burmistrz Kozłowski:

Radni miejscy zagłosują nad budżetem na sesji 30 grudnia.

Zapraszamy do nas: