Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Dziś jest: 16 lipca 2020

Mazowsze

Zdawalność egzaminów na prawo jazdy wciąż niska

środa, 15 stycznia 2020 12:33 / Autor: Monika Nowakowska
foto; WORD/Radom
Monika Nowakowska

Najwyższa w Grójcu, najniższa w Kozienicach i Zwoleniu - zdawalność egzaminu na prawo jazdy kategorii "B" w Radomiu i regionie radomskim wciąż na niskim poziomie. Większość kursantów nie jest nawet w stanie wyjechać z placu manewrowego.

Średni wynik zdawalności praktycznego egzaminu na prawo jazdy w Polsce wynosi ok. 35 proc. Dla porównania – w Niemczech pozytywny wynik uzyskuje ok. 70 proc. zdających. Największą średnią zdawalność w okresie od stycznia do listopada 2019 roku odnotowano w Radomiu - ok. 27-31% oraz w Grójcu - ok. 30-38%, najniższą w Kozienicach i Zwoleniu - ok. 20% - mówi Andrzej Majewski, egzaminator nadzorujący w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Radomiu:

Większość kursantów nie radzi sobie już na placu manewrowym:

Wciąż niewielkim zainteresowaniem cieszy się kategoria "B1". Miesięcznie do egzaminu przystępuje 1, 2 kursantów. Dużo większym natomiast kategoria AM na motorowery:

Prawo jazdy kategorii AM mozna uzyskać od 14 roku życia. Kurs można rozpocząć 3 miesiące wczesniej, a do egzaminu przystąpić na miesiąc przed urodzinami. Od 1 stycznia tego roku egzamin na prawo jazdy ma być łatwiejszy do zdania dzięki nowym przepisom:

Egzaminator dziennie może wziąć udział w maksymalnie ośmiu egzaminach.

Zapraszamy do nas: