Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Franciszek z Paoli, pustelnik
Dziś jest: 02 kwietnia 2020

Kozienice

Jak będzie wyglądała droga z Kozienic do Aleksandrówki?

środa, 22 stycznia 2020 09:19 / Autor: Kamil Zapora
fot. UM Kozienice
Kamil Zapora

Gmina Kozienice pyta mieszkańców o zdanie w sprawie przebudowy Drogi Krajowej 79 na odcinku od ronda obok komendy powiatowej straży do ronda w Aleksandrówce. Propozycje rozwiązań można składać w urzędzie miejskim do 4 lutego.

Urzędnikom szczególnie zależy na poznaniu opinii mieszkańców w sprawie opłacalności budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Wójcików i Radomskiej. Choć kozieniczanie czekają na rondo w tym miejscu od dawna, to wykonawca projektu wykazuje, że jego budowa będzie droga i rodząca problemy.

Budowa ronda będzie wymagała wykupu działek, a także wyburzenie budynków w okolicy skrzyżowania. Projektant przebudowy DK 79 proponuję powstanie na tym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej.

Wszelkie wnioski w tej sprawie można składać pisemnie do 4 lutego w pokoju 10 w urzędzie miejskim.

Wnioski i propozycje zostaną przekazane wykonawcy projektu, działającego na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. Biuro projektowe dokona stosownej analizy zgodności przedłożonych propozycji z przepisami, po czym zostanie podjęta decyzja odnośnie uwzględnienia proponowanych rozwiązań w projekcie.

Zapraszamy do nas: