Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

Kozienice

Pomyśl o przyszłości. Przyjdź na wykład do CKA

środa, 29 stycznia 2020 13:05 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W ciągu godziny na świecie powstaje 72 mln plastikowych butelek, a rocznie 8 mln ton tworzyw sztucznych trafia do oceanu. Już jutro przychodząc na wykład do CKA w Kozienicach możecie dowiedzieć się jak to zmienić.

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Kozienicach mierzą się z trudnym tematem. W ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” organizują szereg spotkań edukacyjnych dotyczących przyszłości naszej planety. W czwartek 30 stycznia w Centrum Kulturalno-Artystycznym przeprowadzą wykład dotyczący nadmiernego zużycia plastiku.

 W projekt społeczny realizowany w ramach platformy „Zwolnieni z teorii” zaangażowani są czterej uczniowie. Do zdobycia są wyróżnienia w postaci nagród Złotych Wilków. - Nominacje można otrzymać za punkty, a te zależą od liczby odbiorców, do których dotrzemy z naszym projektem – wyjaśnia Adam Gorzkowski.

Jednak to nie nagrody są dla uczniów najważniejsze, ale problem jaki poruszają. - Zależy nam, żeby uświadomić ludzi jak wielkim zagrożeniem jest nadmierna produkcja plastiku – mówi Ula Woźniak.

 W czasie wykładu w Centrum Kulturalno-Artystycznym będziemy starali się zachęcić słuchaczy do podjęcia niewielkich kroków, które mogą mieć realny wpływ na poprawienie sytuacji naszej planety – podkreśla Oliwia Kocyk:

Początek wykładu o godzinie 18:00 w sali koncertowo-kinowej CKA.