Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Felicjan, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 29 października 2020

Opoczno

Burmistrz Kosno: bardzo się cieszę z kompromisu

wtorek, 03 marca 2020 17:10 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

W audycji Gmina Opoczno na Fali mówiliśmy o przywróconych kursach MPK, nowym bloku socjalnym oraz Spotkaniach Regionów w ŁDK.

Rada Miejska w Opocznie przegłosowała poprawki do budżetu zaproponowane przez burmistrza Dariusza Kosno. – Bardzo się cieszę z kompromisu. Szkoda tylko, że został osiągnięty tak późno – mówi burmistrz i przypomina, że w grudniu opozycja odrzuciła zaproponowany budżet, a pod koniec stycznia go uchwaliła, ale po wcześniejszym obcięciu wydatków bieżących o 6,5 miliona złotych.

Jednocześnie Dariusz Kosno odpiera zarzuty opozycji, która wcześniejsze cięcia w budżecie argumentowała tym, że nie chce dopuścić do dalszego zadłużania gminy.

Jedną z takich inwestycji jest budowa bloku socjalnego przy ul. Przemysłowej.

Potwierdzeniem dobrej sytuacji finansowej gminy będą również trzynastki wcześniej niż zazwyczaj wypłacone pracownikom oświaty, mówi Dariusz Kosno.

Pracownicy oświaty w gminie Opoczno zazwyczaj trzynastkę odbierali pod koniec marca.

 

Rada Miejska w Opocznie przeznaczyła 50 tysięcy złotych na działania profilaktyczne, które mają uchronić mieszkańców przed zakażeniem koronawirusem. Co urząd kupi za te pieniądze, wyjaśnia Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna.

 

Gmina Opoczno prezentowała folklor opoczyński podczas Spotkania Regionów. Wydarzenie przeprowadzone zostało w Łódzkim Domu Kultury w Łodzi. Delegacji opocznian przewodniczył zastępca burmistrza Tomasz Łuczkowski.

Spotkanie Regionów poświęcone folklorowi opoczyńskiemu otworzyło cykl, w czasie którego Łódzki Dom Kultury prezentował będzie dziedzictwo kulturowe Łódzkiego.

 

Muzeum Regionalne w Opocznie dostało dofinansowanie z ministerstwa kultury. Dzięki wsparciu w wysokości 20 tysięcy złotych przeprowadzi kolejną edycję festiwalu Opoczno Folk Attack. Adam Grabowski, dyrektor muzeum.

 

W niedzielę obchodzić będziemy Dzień Kobiet. Wszystkim paniom z terenu gminy Opoczno życzenia składa wiceburmistrz Tomasz Łuczkowski.