Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

Opoczno

Opoczno: Kolejne przypadki zakażenia, oddział wewnętrzny czasowo zamknięty

środa, 25 marca 2020 13:54 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Potwierdzone zostały kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie opoczyńskim. Oddział wewnętrzny szpitala w Opocznie został czasowo zamknięty.

Starosta opoczyński Marcin Baranowski poinformował o trzech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w powiecie opoczyńskim. To pacjentka szpitala w Opocznie i dwóch lekarzy (jeden z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Opocznie, drugi jest mieszkańcem gminy Opoczno, ale pracuje poza powiatem opoczyńskim). Równocześnie starosta potwierdził, że u jednego z lekarzy szpitala, który nie jest mieszkańcem powiatu opoczyńskiego, przeprowadzone badanie także wykazało obecność koronawirusa. – Chodzi o lekarza oddziału wewnętrznego. W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opocznie czasowo zamknął ten oddział – wyjaśnił starosta Marcin Baranowski. Jak dodał, siedmiu pacjentów, którzy przebywają na oddziale wewnętrznym przewiezionych zostanie do innych placówek medycznych.

Personel oraz pacjenci, którzy mieli kontakt z zakażonym lekarzem zostaną przebadani. Pomieszczenia wszystkich zamkniętych oddziałów zostaną odkażone. Odział Ginekologiczno-Położniczo-Noworodkowy wraz z własnym i niezależnym blokiem operacyjnym funkcjonuje bez zmian, podobnie SOR, Odział Dziecięcy oraz Nocna i Świąteczna Pomoc Zdrowotna.

Łącznie na terenie powiatu jest 10 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.