Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

REGION

Pierwszy mandat za złamanie zakazu wstępu do lasu

poniedziałek, 06 kwietnia 2020 15:07 / Autor: Kamil Zapora
fot. RDLP Radom (fb)
Kamil Zapora

Od piątku obowiązuje zakaz wstępu do lasu. W tym czasie na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, która swoim zasięgiem obejmuje lasy południowego Mazowsza oraz województwa świętokrzyskiego doszło do 20 interwencji związanych ze złamaniem zakazu.

W piątek 3 kwietnia Lasy Państwowe wprowadziły zakaz wstępu do lasów. Wynikało to z częstego gromadzenia się ludzi w tych samych leśnych miejscach, często wyposażonych w infrastrukturę. - Epidemia wciąż się rozwija, a nam zależy, żeby las nie był miejscem, w którym możemy się zarazić – wyjaśnia Edyta Nowicka, rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Jak przyznaje Edyta Nowicka, większość osób rozumie zaistniałą sytuację i przestrzega zakazu. Jednak zdarzają się wyjątki. W całej dyrekcji, na terenie 23 nadleśnictw doszło do 20 interwencji straży leśnej. Ich wynikiem było 19 pouczeń i jeden mandat. - W ostatnim przypadku mieliśmy do czynienia z dość dużym zgrupowaniem w Nadleśnictwie Staszów – mówi Edyta Nowicka:

Zakaz wstępu do lasów obowiązuje póki co do soboty 11 kwietnia.

Zapraszamy do nas: