Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

Kozienice

Kozienickie hospicjum chce kupić sprzęt dla szpitala

środa, 08 kwietnia 2020 08:52 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Stowarzyszenie Kozienickie Hospicjum im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup ozonatora oraz lamp bakteriobójczych dla Oddziału Zakaźnego Szpitala Powiatowego w Kozienicach.

Działanie bakteriobójcze ozonatora jest około 50 razy skuteczniejsze od chloru, stąd wykorzystuje się go do dezynfekcji wody pitnej oraz dezynfekcji pomieszczeń z bakteriii wirusów. Lampy bakteriobójcze nieodwracalnie dezaktywują wirusy i grzyby.

Potrzebna kwota to 32 tysiące złotych. Hospicjum, jako pierwszy darczyńca, przekazało prawie połowę, bo 15 tys.

Szpitale w całej Polsce borykają się z brakiem wystarczającego wyposażeniaoraz podstawowych środków ochrony osobistej. Perspektywa kolejnych tygodni pracyw walce z szybko rosnącą liczbą osób zakażonych COVID 19, bez dostępu do sprzętu ratującego życie, powoduje wielki niepokój i bezradność wśród lekarzy i pielęgniarek szpitala w Kozienicach.

- Zwracam się z prośbą do mieszkańców Kozienic, ludzi dobrego serca, aby wsparli tę zbiórkę dla dobra nas wszystkich. Szczególnie tych, którzy są chorzy i bezbronni – mówi ks. Tomasz Pastuszka, prezes Hospicjum:

Akcję można wesprzeć wpłacając środki na konto Hospicjum:nr 29 1240 5862 1111 00108297 6641 – Bank PeKao SA o/Kozienicez dopiskiem „Zbiórka na rzecz Oddziału Zakaźnego w Kozienicach”.

Zapraszamy do nas: