Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

Kozienice

Maseczki dla wszystkich mieszkańców Garbatki-Letniska

środa, 08 kwietnia 2020 10:47 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Niedługo wszyscy mieszkańcy gminy Garbatka-Letnisko otrzymają darmową maseczkę ochronną na twarz. Wójt Teresa Fryszkiewicz podjęła decyzję o zakupie ponad 5 tysięcy sztuk.

Jak informuje Teresa Fryszkiewicz, wszystkich mieszkańców gminy, razem z tymi, którzy mają meldunek tymczasowy jest około 5 300. - Chcę, żeby bezpłatne maseczki trafiły do każdego – podkreśla wójt.

Maseczki zostaną uszyte przez mieszkańców gminy. W ten sposób wójt chce wspierać lokalnych przedsiębiorców. Jednak ze względu na obecną małą dostępność materiałów czas oczekiwania może się wydłużyć nawet do dwóch tygodni. Maseczki mają być wielokrotnego użytku. - Uważam, że to pomysł trafiony, ponieważ nie wszyscy mogą zostać w domach. Czasami trzeba wyjść do pracy, czy sklepu. Chcę żeby mieszkańcy, którzy muszą wyjść czuli się bezpiecznie – mówi Teresa Fryszkiewicz:

Nie jest to jedyne działanie podjęte przez samorząd Garbatki-Letniska w walce z koronawirusem. Podobnie jak inne samorządy powiatu kozienickiego, przekazała 15 tysięcy złotych oraz 200 maseczek ochronnych i płyny do dezynfekcji dla szpitala powiatowego w Kozienicach. Za zebrane w ten sposób środki szpital ma zakupić potrzebny sprzęt do ratowania życia.

Zapraszamy do nas: