Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

Radomskie

Siedmiu podopiecznych DPS w Wierzbicy z koronawirusem. Przy ul. Partyzantów trwa kwarantanna

wtorek, 14 kwietnia 2020 16:25 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com
Weronika Chochoł

Siedmiu podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy trafiło do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. W budynku przy ulicy Partyzantów nadal obowiązuje kwarantanna.

Testy na obecność koronawirusa wśród pensjonariuszy i personelu DPS w Wierzbicy wykonało w sobotę, 11 kwietnia jedno z prywatnych laboratoriów medycznych. Wyniki zaczęły spływać do placówki w nocy z niedzieli na poniedziałek.

W poniedziałek, 13 kwietnia okazało się, że 7 podopiecznych jest zakażonych koronawirusem. Pomimo trudnych warunków lokalowych w budynku przy ul. Partyzantów, zostały natychmiast wydzielone izolatki dla zarażonych.

- W porozumieniu ze stacją sanepidu oraz przy współpracy z lekarzami Radomskiego Szpitala Specjalistycznego ustalono, że zarażone osoby zostaną przewiezione na oddział zakaźny szpitala miejskiego w Radomiu. Decyzja motywowana była brakiem odpowiednich warunków do dłuższej izolacji chorych osób w budynku DPS, a także w celu zabezpieczenia pozostałych zdrowych mieszkańców i pracowników - wyjaśnia Marcin Genca - rzecznik starosty radomskiego. Pacjenci do miejskiej lecznicy przewożeni byli w poniedziałek i we wtorek.

Pracowników, którzy pozostali w budynku przy ulicy Partyzantów, nadal obowiązuje kwarantanna. Oczekują oni na indywidualne decyzje z sanepidu. Jak dotąd nie wykazują żadnych objaw zarażenia.

Lepsze wieści płyną z budynku przy ul. Sienkiewicza - 25 pracowników otrzymało negatywne wyniki. W związku z tym praca odbywa się tam w normalnym trybie - oczywiście zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego.