Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

Kozienice

Wkrótce nowy sprzęt trafi do szpitala w Kozienicach

poniedziałek, 20 kwietnia 2020 10:19 / Autor: Kamil Zapora
ks. Tomasz Pastuszka
Kamil Zapora

Stowarzyszenie Kozienickie Hospicjum im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu dla szpitala w Kozienicach. Potrzebna kwota 32 tysięcy została już prawie osiągnięta.

Stowarzyszenie Kozienickie Hospicjum chce zakupić ozonator oraz lampy bakteriobójcze dla Oddziału Zakaźnego Szpitala Powiatowego w Kozienicach. Cel to 32 tysiące złotych. 15 tysięcy przekazało Hospicjum. Od dwóch tygodni trwa zbiórka. Jak powiedział ks. Tomasz Pastuszka, prezes Stowarzyszenia, jej zakończenie powinno nastąpić w przyszłym tygodniu. 

- Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy włączyli się w naszą zbiórkę. Chyba nikt nie spodziewał się takiego odzewu i takiej ludzkiej wrażliwości – przyznał Tomasz Pastuszka:

 

Działanie bakteriobójcze ozonatora jest około 50 razy skuteczniejsze od chloru, stąd wykorzystuje się go do dezynfekcji wody pitnej oraz dezynfekcji pomieszczeń z bakterii i wirusów. Lampy bakteriobójcze nieodwracalnie dezaktywują wirusy i grzyby.

Akcję można wesprzeć wpłacając środki na konto Hospicjum:nr 29 1240 5862 1111 00108297 6641 – Bank PeKao SA o/Kozienicez dopiskiem „Zbiórka na rzecz Oddziału Zakaźnego w Kozienicach”.

Zapraszamy do nas: