Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

Kozienice

(Aktualizacja) Od poniedziałku kobiety znów będą rodziły w Kozienicach

piątek, 24 kwietnia 2020 12:04 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. Free-Photos/Pixabay
Kamil Zapora

Szpital w Kozienicach uruchamia kolejne oddziały, których praca została wstrzymana ze względu na kwarantannę pracowników. Od 27 kwietnia przyjęcia ruszają też na ginekologii. Placówka musi liczyć się ze zwiększoną liczbą pacjentek ze względu na brak miejsc do rodzenia w Radomiu.

Szpital na radomskim Józefowie nie przyjmuje pacjentów na oddział ginekologiczno-położniczy. Powodem jest potwierdzone zakażenie koronawirusem u jednej osoby z personelu. Obecnie najbliższymi porodówkami, które przyjmują pacjentów są szpitale w Iłży i Lipsku. W poniedziałek dołączą do nich Kozienice. 

Jak powiedział dyrektor szpitala w Kozienicach Roman Wysocki, rocznie w placówce przychodziło na świat od 800 do 900 dzieci. Szpital dysponuje 20 łóżkami przeznaczonymi do porodów. - Nie jestem w stanie określić czy zdołamy przyjąć wszystkie kobiety, które się zgłoszą, ale na pewno będziemy się starać, żeby pomóc wszystkim – mówi Roman Wysocki: 

Aktualizacja:

Ponadto w tym momencie pacjenci w Kozienicach przyjmowani są na oddziałach: chirurgii ogólnej, neurologii, anestezjologii i intensywnej terapii, szpitalnego oddziału ratunkowego, pediatrii, zakaźnym i urazowo-ortopedycznym.

Od soboty działać też będzie wewnętrzny z pododdziałem kardiologii i urologia.

Zapraszamy do nas: