Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Kozienice

(Aktualizacja) W Kozienicach znów obejrzymy filmy w kinie, ale… samochodowym

poniedziałek, 27 kwietnia 2020 10:34 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. beejees/Pixabay
Kamil Zapora

Burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski wyszedł z propozycją organizacji w Kozienicach kina samochodowego. Odzew w mediach społecznościowy był duży i pozytywny, teraz wszystko zależy od decyzji sanepidu. 

Jak powiedział burmistrz Kozłowski, prace nad realizacją pomysłu już ruszyły. Seanse mają odbywać się w miejscu przeznaczonym na miejskie targowisku. - Jest to duży plac, do którego można łatwo dojechać i zaparkować samochód, a także rozstawić ekran – mówi burmistrz: 

Aktualizacja:

Przepisy zabraniają organizowania seansów w czasie pandemii. Nie wiemy, jednak jak sanepid odniesie się do pomysłu oglądania filmów w samochodach. Pierwotnie pierwszy pokaz planowany był na pierwszy weekend maja. Niestety ze względu na oczekiwanie na zgodę sanepidu, termin ten wydaje się mało prawdopodobny.  

Według burmistrza, organizacja kina samochodowego nie łamie przepisów zabraniających gromadzenia się, ponieważ jak sama nazwa wskazuje, każdy widz będzie przebywał w swoim samochodzie: 

Kino samochodowe to alternatywa dla fanów filmów, którzy zostali pozbawieni wizyt w kinie i jednocześnie szansa na zarobek dla operatorów kin. W tym momencie trwa wybieranie oferty na zorganizowanie kina samochodowego w Kozienicach, ale jak powiedział burmistrz, rozmowy prowadzone są również z operatorem kina Kozienickiego Domu Kultury, czyli Stowarzyszeniem „Łódź Filmowa”.