Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: 14 lipca 2020

Opoczno

Drzewica: Kolejni mieszkańcy w DPS-ie

piątek, 08 maj 2020 14:33 / Autor: Marcin Prejs
fot. Starostwo Powiatowe w Opocznie
Marcin Prejs

Do Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy wracają kolejni mieszkańcy.

Do 25 osób, które już wcześniej przywiezione zostały do placówki, dzisiaj dołączyło 13 następnych. - Chodzi o 11 osób ze szpitala w Bełchatowie i 2 osoby ze szpitala ze Zgierza - wyjaśnia Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Transport mieszkańców do DPS-u zapewnili żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Władze powiatu i dyrekcja placówki są również w stałym kontakcie z pozostałymi mieszkańcami DPS-u, którzy nadal przebywają w szpitalach.

Jeśli stan zdrowia pozostałych mieszkańców na to pozwoli, również oni przywiezieni zostaną do Drzewicy. Na wszystkich powracających mieszkańców czeka specjalnie i indywidualnie przygotowana w tym celu wyprawka. Składa się ona z nowej pościeli, koców, ubrań i butów oraz środków higienicznych, kosmetyków i drobnego poczęstunku. Wszystko po to, by mieszkańcy na nowo poczuli się w Drzewicy jak u siebie. Wszystkie rzeczy, które otrzymują mieszkańcy pochodzą od darczyńców, którzy wspierają DPS w ramach akcji „Powrót do Domu”. Jej koordynacją zajmuje się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie.

Zapraszamy do nas: