Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

Kozienice

Sport budzi się w Kozienicach

czwartek, 14 maj 2020 12:59 / Autor: Kamil Zapora
Od poniedziałku znów będzie można ćwiczyć w hali sportowej fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Od poniedziałku pojawi się szersza możliwość korzystania z otwartych miejsc uprawiania sportu takich jak stadiony, boiska i orliki. Jak będzie to wyglądało w gminie Kozienice?

Jak mówi dyrektor Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu Marcin Zmitrowicz, obiekty KCRiS były już gotowe na odwiedzających 4 maja. - Wykorzystaliśmy czas zamknięcia z powodu pandemii, na różnego rodzaju remonty i przygotowania – mówi dyrektor Zmitrowicz. - Już teraz czynne są boiska do piłki nożnej przy PSP 2, czy stadion miejski – dodaje:

Korzystanie z obiektów możliwe jest wyłącznie z zachowaniem reżimu sanitarnego:

Luzowanie obostrzeń związanych ze sportem ogłosił wczoraj Mateusz Morawiecki. Zapowiedziane zmiany wchodzą w życie od poniedziałku 18 maja.

Ponadto duże sportowe imprezy w Kozienicach takie jak Triathlon czy jeden z etapów Wyścigu Dookoła Mazowsza wciąż mają szansę się odbyć. Póki co burmistrz gminy Piotr Kozłowski odwołał imprezy do końca czerwca, a organizatorzy wakacyjnych zawodów, w tym Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu przygotowują się do nich w taki sam sposób jak w latach poprzednich.

Zapraszamy do nas: