Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

Opoczno

Rekordowa zbiórka krwi w Opocznie

poniedziałek, 25 maj 2020 09:01 / Autor: Marcin Prejs
fot. Krwiodawcy.Eop
Marcin Prejs

Ponad 33 litry krwi zebrali opoczyńscy krwiodawcy podczas kolejnej Operacji Komar.

Ponad 33 litry krwi zebrali opoczyńscy krwiodawcy podczas kolejnej Operacji Komar. Do budynku OSP, gdzie była prowadzona zbiórka przyszło ponad 100 osób chcących oddać krew. Pobraną ją od 74 krwiodawców, w tym od 14 nowych. Cała krew została przekazana na rzecz 4-letniej Sary. - Jesteśmy niezwykle zaskoczeni i wdzięczni wszystkim krwiodawcom, którzy zareagowali na nasz apel – mówi Andrzej Śliwka, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

Słowa uznania należą się też pracownikom Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, którzy wydłużyli zbiórkę, by mogli w niej wziąć udział wszyscy chętni.

Każdy krwiodawca mógł liczyć na sadzonki drzew iglastych od Nadleśnictwo Opoczno Lasy Państwowe oraz breloczki z grupą krwi od PIXEL. Przeprowadzona została również loteria, w której główną nagrodą był czujnik czadu od OSP Opoczno, ekspozytor na medale HDK od Świata Prezentów MGifts, książki od Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim Filia w Opocznie oraz gadżety od Krwiodawcy.Eop. Całą akcję w maseczki i płyny do dezynfekcji zabezpieczyła firma Cersanit marka Opoczno Style. Głównymi organizatorami akcji był Klub HDK PCK Krwiodawcy.Eop oraz Klub HDK PCK przy PKP Intercity Remtrak. Kolejną zbiórkę krwi Krwiodawcy.Eop planują na 25 lipca.

Zapraszamy do nas: