Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Wtorek, 30 listopada 2021

Kozienice

Kozienicki Dom Kultury już otwarty

wtorek, 23 czerwca 2020 09:09 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Od poniedziałku siedziba Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, czyli Centrum Kulturalno-Artystyczne, jest ponownie otwarte dla mieszkańców. Z kolei 3 lipca ruszą nowe seanse w „Kinie KDK”. W jednym i drugim przypadku obowiązują specjalne zasady bezpieczeństwa. Jakie?

W tym tygodniu placówka będzie działała krócej. W dniach 22-26 czerwca, mieszkańcy mogą odwiedzać Centrum Kulturalno-Artystyczne w godz. 9.00-17.00. W sobotę i niedzielę, 27 czerwca i 28 czerwca, obiekt będzie zamknięty, a od poniedziałku, 29 czerwca, planowany jest powrót do standardowych godzin otwarcia, czyli 9.00-21.00.

Maseczki, dezynfekcja, dystans

Ponowne otwarcie obiektu wiąże się z wprowadzeniem dodatkowych zasad sanitarnych, które obowiązują zarówno pracowników, jak i osoby odwiedzające CKA. Wszystko po to, by do minimum ograniczyć ryzyko związane z koronawirusem.

– Priorytetem dla nas jest w tej chwili zapewnienie mieszkańcom bezpiecznego dostępu do oferty kulturalnej. Dlatego też, w oparciu o aktualne wytyczne dla ośrodków kultury, przygotowaliśmy specjalne procedury – podkreśla dyrektor KDK Elwira Kozłowska. – Otwieramy drzwi dla wszystkich, ale prosimy o przestrzeganie zasad. Chodzi o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak i pracowników Kozienickiego Domu Kultury – dodaje:

Osoby wchodzące do CKA mają obowiązek zakrywania nosa i ust (przyłbice lub maseczki osobiste), a także zdezynfekowania dłoni. Pojemniki z płynem będzie można znaleźć w wielu punktach Centrum, m.in. na filarach przy głównym wejściu, przy kasach, wejściu do sali koncertowo-kinowej oraz przed salami zajęciowymi, a także w toaletach.

Osoby przebywające w CKA powinny zachowywać dystans 2 metrów od innych ludzi. Przed punktem informacji oraz kasami zostały umieszczone specjalne naklejki, które pomogą w zachowaniu odległości podczas stania w kolejce. Zainstalowano też przegrody antywirusowe z tworzywa sztucznego.

W całym budynku zamontowano także specjalne tablice informacyjne, w tym te dotyczące maksymalnej liczby osób w danym pomieszczeniu (również w toaletach). Pracownicy zadbają też o regularne wietrzenie budynku (co trzy godziny) oraz dezynfekcję, w tym stołów, krzeseł, klamek, włączników.

Lada dzień będą zajęcia

Pierwsze tygodnie po powrocie do „nowej normalności”, w Kozienickim Domu Kultury upłyną głównie pod znakiem zajęć oraz warsztatów dla dzieci i młodzieży. Do wtorku, 23 czerwca, trwają zapisy do udziału w akcji „Lato w mieście – wakacje 2020 z KDK”.

Tu również będą obowiązywały specjalne zasady, o których organizatorzy informowali podczas zapisów. Warto przypomnieć, że w letniej ofercie znalazło się ponad 30 różnego rodzaju warsztatów, a także specjalne seanse kinowe. Akcja ruszy już 1 lipca.

Wraca kino!

Kinomanów z pewnością ucieszy fakt o powrocie „Kina KDK”. Pierwsze seanse zaplanowano już na 3 lipca, a lada dzień powinniśmy poznać repertuar.

– Warto podkreślić, że w tym roku w „Kinie KDK” nie będzie tradycyjnej przerwy wakacyjnej, jak w ubiegłych latach. Nasi mieszkańcy już dość długo musieli czekać na filmowe emocje, dlatego postanowiliśmy, że w tym roku filmy będą wyświetlane przez całe lato – mówi dyrektor Elwira Kozłowska:

Trzeba jednak pamiętać, że zalecenia sanitarne będą obowiązywały również w kinie. Dla widzów udostępniona zostanie połowa miejsc w sali koncertowo-kinowej, a kinomani będą musieli używać maseczek bądź przyłbic.

Po szczegółowe informacje dotyczące zasad sanitarnych w Kozienickim Domu Kulturalnym odsyłamy na stronę www.dkkozienice.pl. Aktualne informacje na temat kina można znaleźć pod adresem www.kinokozienice.pl