Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

Kozienice

Poznawaj Ziemię Kozienicką na rowerze

środa, 22 lipca 2020 14:00 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Na terenie powiatu kozienickiego i Puszczy Kozienickiej rozciąga się ponad 300 km szlaków rowerowych. Zatem tras dla spędzających wakacje w Kozienicach na pewno nie zabraknie.

Sieć szlaków rowerowych dosyć gęsto pokrywa Ziemię Kozienicką. Podążanie wzdłuż nich jest zatem doskonałym sposobem na poznanie bliższych i dalszych okolic Kozienic. - Dodatkowo warto wspomnieć, że tylko szlaki rowerowe przeprowadzą turystów przez Powiśle, czego nie zrobią szlaki piesze – mówi Mirosław Mazur, wiceprezes PTTK w Kozienicach:

Jak podkreśla Mirosław Mazur, szczególnie urokliwe są szlaki prowadzące przez Puszczę Kozienicką. Jednak przed wybraniem się w podróż warto mieć na uwadze, że nie są to typowe, utwardzone ścieżki rowerowe jakie znamy z miast. Trzeba liczyć się z tym, że czasami będzie nam się ciężej jechało, a być może głęboki piach zmusi nas miejscami do przeprowadzenia roweru. Nie zmienia to jednak faktu, że wysiłek na pewno się opłaca:

Kiedy zdecydujemy się odwiedzić Puszczę, ta odwdzięczy nam się ciszą, świeżym powietrzem, pięknymi widokami, ale też bardzo konkretnymi darami lasu, np. w postaci grzybów, które można zbierać również w czasie wycieczki rowerowej:

Rower to świetne rozwiązanie kiedy chcemy zapuścić się dalej od miasta. Na pieszą wycieczkę może być za daleko, a samochodem nie wszędzie wjedziemy jak np. na teren rezerwatów przyrody, których w Puszczy Kozienickiej jest kilkanaście, a przez większość z nich biegną szlaki rowerowe.