Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup
Dziś jest: 24 października 2020

Kozienice

Będą umorzenia dla kozienickich przedsiębiorców za okres pandemii

poniedziałek, 07 września 2020 16:48 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Radni miejscy w Kozienicach przyjęli dziś uchwałę dotyczącą umorzeń podatku od nieruchomości oraz kosztów najmu nieruchomości należących do gminy. Pomocą finansową zostaną objęci przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty z powodu COVID-19.

Jak powiedział burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski, uchwały dotyczące umorzeń są formą pomocy jaką Gmina udzieli przedsiębiorcom, których biznes ucierpiał w wyniku pandemii koronawirusa. Chodzi o spadek obrotów w czasie najcięższych dla nich miesięcy czyli w marcu, kwietniu i maju:

W czasie sesji radni udzielili też pomocy finansowej powiatowi kozienickiemu w kwocie 50 tysięcy złotych na wyposażenie bloku operacyjnego w kozienickim szpitalu. - Wartość całej inwestycji to sto tysięcy złotych. Zadeklarowaliśmy, że podzielimy się kosztami po połowie – zaznaczył Piotr Kozłowski:

W poniedziałek uchwalono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu terenu położonego w obrębie geodezyjnym Ryczywół, zwanego Ryczywół Szklarnie. To tam firma Citronex prowadzi dużą inwestycję mająca zapewnić 250 miejsc pracy. - Niestety przez okres pandemii termin zakończenia inwestycji przedłużył się. Mamy jednak informacje, że prace będą kontynuowane – zapewnił Piotr Kozłowski:

Działalność Citronex na terenie naszej gminy związana będzie z produkcją ekologicznych pomidorów. Na obszarze 20 ha powstanie najnowocześniejsza szklarnia w Europie.