Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Jan Kanty, kapłan
Dziś jest: 20 października 2020

REGION

Nagrody dla innowacyjnych szkół i nauczycieli! Poszukiwani "Edukreatorzy"

środa, 16 września 2020 08:20 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (steveriot1)
Weronika Chochoł

Pomysłowość w prowadzeniu lekcji, aktywny udział uczniów w życiu społecznym i kulturalnym – to niektóre z kryteriów oceny w konkursie „Edukreator na Mazowszu”. Zgłoszenia przyjmowane są do końca września. 

Celem konkursu jest nie tylko nagradzanie, ale także wzmacnianie oraz promowanie nowych, oryginalnych i twórczych pomysłów na edukację kulturalną. W konkursie mogą wziąć udział nauczyciele oraz szkoły stwarzające przestrzeń do kreatywnego rozwoju oraz upowszechniania kultury. Oceniane będą m.in pomysłowość w prowadzeniu lekcji, udział uczniów w konkursach i olimpiadach, a przede wszystkim rozwijanie aktywności uczniowskiej.

- Metody innowacyjne, edukacja kulturalna, to wszystko, co szczególnie w czasie pandemii jest ważne - tę pomysłowość będziemy nagradzać - mówi Elżbieta Lanc - członek zarządu województwa mazowieckiego i zachęca do udziału w konkursie:

O nagrody w IV edycji konkursu „Edukreator na Mazowszu” mogą ubiegać się szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z województwa mazowieckiego oraz nauczyciele tego typu szkół. O szczegółach mówi Magdalena Biernacka - zastępca dyrektora Departamentu Kultury w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego: 

Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe: w kategorii kreatywna szkoła – 10 tys. zł brutto, a dla najlepszych nauczycieli przewidziano po 5 tys. zł brutto.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić kartę zgłoszenia zawierającą przedstawione dokonania szkoły bądź nauczyciela za ubiegły rok. Nabór wniosków potrwa do 30 września br. Wymagane dokumenty należy złożyć osobiście lub przesłać pocztą na adres Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa. Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.mazovia.pl.