Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Szydłowiec

Ognisko koronawirusa w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Szydłowcu

wtorek, 06 października 2020 11:37 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Google Maps
Weronika Chochoł

Zakażonych jest 9 pensjonariuszy i 14 pracowników. Wczoraj zmarła 81-letnia pensjonariuszka. 

Pierwsze zakażenia pojawiły się w placówce w ubiegły piątek. Według wtorkowych danych zakażonych jest 9 z 31 pensjonariuszy Zakładu, a także 14 pracowników. - Zakażeni pensjonariusze są odizolowani od zdrowych, natomiast pracownicy, u których potwierdzono zakażenie nie pracują. Póki co nie mamy problemów kadrowych, ma kto pracować, zdajemy sobie jednak sprawę, że sytuacja może być dynamiczna - mówi Andrzej Piotrowski - dyrektor Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Szydłowcu: 

Wczoraj zmarła 81-letnia pensjonariuszka placówki. Kobieta cierpiała na nadciśnienie i niewydolność krążenia. Pozostali pacjenci łagodnie przechodzą zakażenie, nikt nie gorączkuje - relacjonuje dyrektor Piotrowski.

W Zakładzie przebywa obecnie 31 pensjonariuszy i 7 osób z personelu. - Podejmuję starania, żeby ponownie przetestować naszych podopiecznych i pracowników, którzy mieli wyniki ujemne, a zostali w pracy, żeby mieć aktualny obraz sytuacji - dodaje Andrzej Piotrowski: 

Dla personelu pracującego w placówce Starostwo Powiatowe w Szydłowcu przeznaczyło pokój, w którym pracownicy mogą odpocząć nie narażając swoich bliskich. Znajduje się on w Zespole Szkół im. Korpusu Obrony Pogranicza. 

Od początku epidemii w powiecie szydłowieckim potwierdzono 132 zakażenia. 85 osób pokonało wirusa, 6 osób zmarło z powodu zakażenia.