Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

Kozienice

Dzisiaj msza św. w intencji kozienickiego hospicjum

czwartek, 08 października 2020 08:43 / Autor: Weronika Chochoł
fot. salezjanie-tolkmicko.pl
Weronika Chochoł

Ks. dr Kazimierz Kurek - salezjanin, kapelan Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego w Mariówce - będzie przewodniczył comiesięcznej Mszy św. hospicyjnej w parafii Świętego Krzyża w Kozienicach. W październiku Msza św. w intencji Kozienickiego Hospicjum im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej sprawowana będzie w czwartek, 8 października. 

Msze św. hospicyjne odbywają się raz w miesiącu. Październikowej Eucharystii przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. dr Kazimierz Kurek - kapelan ośrodka w Mariówce.

- Te Msze służą nam wszystkim jako umocnienie. Modlimy się przede wszystkim o beatyfikację naszej patronki, ale również w intencji naszego personelu, osób chorych i wszystkich, którzy jednoczą się w tym wymiarze cierpienia - wyjaśnia ks. Tomasz Pastuszka z parafii Świętego Krzyża, dyrektor Hospicjum im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach i zaprasza do udziały w Eucharystii: 

Msza św. w kościele Krzyża Świętego o godz. 18.00. 

Domowe hospicjum w Kozienicach działa od kwietnia 2018 roku i wspiera osoby starsze, chore onkologicznie, przewlekle i terminalnie. 

Obok pomocy osobom potrzebującym, społeczność hospicyjna stawia sobie za cel pozyskanie funduszy na budowę stacjonarnego Hospicjum z pawilonem opieki długoterminowej oraz pawilonem pobytu dziennego. Koszt pozyskania terenu, budowy obiektu a także wykończenia i wyposażenia to kwota rzędu ponad 8 mln zł.