Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Felicjan, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 29 października 2020

Radomskie

Potrzebne kompleksowe rozwiązania przeciw podtopieniom

czwartek, 15 października 2020 10:15 / Autor: Michał Kaczor
fot. RPR
Michał Kaczor

W audycji „Gmina Jedlińsk na Fali” rozmawialiśmy m.in. o ostatnich ulewnych deszczach i podtopieniach, które wystąpiły na terenie gminy. – Musimy odrobić lekcje i rozwiązać to kompleksowo na terenie całego powiatu – powiedział wójt Kamil Dziewierz.

Ostatnie ulewne dni sprawiły, że w wielu miejscach doszło do podtopień. Tak też było na terenie gminy Jedlińsk. Woda dostała się do mieszkań, piwnic i zalała wiele pól uprawnych.

- Mieliśmy podtopienia w wielu miejscowościach. Rzeka Tymianka mocno wezbrała. Mamy wiele podtopień w miejscowościach: Wsola, Wielogóra, Bierwce, Ludwików, Mokrosęk – powiedział wójt Kamil Dziewierz w audycji „Gmina Jedlińsk na Fali”.

Wójt Dziewierz podkreśla, że potrzebna jest strategia, która obejmie nie tylko gminę Jedlińsk, ale cały powiat.

– Musimy, jako wójt, rada, sołtysi i mieszkańcy odrobić lekcje i rozwiązać to kompleksowo nie tylko na terenie gminy, ale i całego powiatu – powiedział.

W ostatnim czasie wójt wizytował prace budowy linii kolejowej nr 8 (Radom – Warszawa).

- Po ostatniej wizycie, która miała miejsce na terenie całej gminy, mogę powiedzieć, że prace nabrały dużego tempa. My, jako gmina, wystąpiliśmy z kilkoma wnioskami związanymi, m.in. z przejściem bezpiecznym od dawnego dworca PKP w Kruszynie do peronów, które będą wybudowane w kierunku północnym, ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż toru kolejowego nr 1 – powiedział Kamil Dziewierz.

Z wójtem rozmawialiśmy także o drogach, które zostaną utwardzone na terenie gminy, a także o Dniu Edukacji Narodowej.