Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Kozienice

Zakaźny w Kozienicach wznawia działalność, ale inne oddziały ograniczają

czwartek, 22 października 2020 11:45 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Kadra szpitala w Kozienicach wciąż się kurczy z powodu zwolnień lekarskich i izolacji. Z tego powodu kolejne oddziały ograniczają działalność. Jednocześnie dyrekcja powzięła kroki mające na celu dalsze, jak najlepsze funkcjonowanie placówki. Od dziś m.in. częściowo wznawia działalność oddział zakaźny.

Od 15 października zamknięty był oddział zakaźny z powodu zarażenie koronawirusem personelu medycznego. Jednak ze względu na zrost zachorowań na COVID-19 podjęto decyzję o częściowym wznowieniu jego działania. - Jest to możliwe dzięki wsparciu lekarzy z innych oddziałów, którzy zadeklarowali chęć do pracy – informuje dyrektor szpitala Roman Wysocki. - Będziemy mieli możliwość przyjęcia od 5 do 10 chorych. Jednocześnie mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się w pełni wznowić działanie oddziału – dodaje dyrektor.

Niestety zachorowanie na COVID-19 stwierdzono u kolejnych osób pracujących w szpitalu. Tym razem dotyczy to personelu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Chirurgii Ogólnej, Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Neurologii. W związku z tym świadczenia na tych oddziałach zostają ograniczone, a na Ginekologii wstrzymano przyjęcia.

W Oddziale Intensywnej Terapii przebywa 5 pacjentów podłączonych do respiratora, co oznacza, że nie ma już wolnych miejsc dla innych chorych.

Z powodu licznych zakażeń wśród personelu lekarskiego i pielęgniarskiego SP ZZOZ w Kozienicach pojawiły się także problemy z obstawieniem dyżurów na SORze oraz Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej.

Obecnie 110 pracowników szpitala przebywa na zwolnieniach lekarskich, 29 jest objętych izolacją w tym 6 lekarzy oraz 12 pielęgniarek i 1 ratownik medyczny.

W związku z powstałymi brakami kadrowymi został powołany do życia medyczny skład zabiegowy, który będzie tworzony przez personel medyczny, co pozwoli na zapewnienie całodobowej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej.

Ponadto utworzono 2 stanowiska intensywnej terapii dla chorych nie tylko na COVID-19. W ten sposób zostaną zabezpieczeni chorzy, u których będzie konieczne będzie użycie respiratora.