Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

REGION

Kolejne niewybuchy w powiecie zwoleńskim

wtorek, 27 października 2020 15:03 / Autor: Weronika Chochoł
fot. asp. Krzysztof Gregorczyk
Weronika Chochoł

Sześć bomb z okresu II wojny światowej zabezpieczyli saperzy na terenie jednego z zakładów produkcyjnych w Załazach (gmina Przyłęk).

Do znaleziska doszło w miniony piątek. Miejsce zostało natychmiast zabezpieczone przez policyjny patrol do czasu przybycia saperów. Działania trwały do około godziny 15.00.

- Działania policjantów polegały na zabezpieczeniu miejsca odnalezienia niewybuchów. Już od godzin porannych, miejsca tego pilnował policyjny patrol. Następnie w uzgodnieniu z dowódcą patrolu saperskiego przystąpiono do ewakuacji pracowników zakładu oraz pobliskich mieszkańców. Policjanci wspomagali saperów oraz dbali o przygotowanie miejsca dla ewakuowanych pracowników zakładu. Konieczne okazało się również zamknięcie ruchu pieszych i pojazdów w strefie prowadzonych działań oraz wyznaczenie objazdów - relacjonuje asp. Krzysztof Gregorczyk - rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu.

Policjanci przypominają, jak należy zachować się w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch. - Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce znaleziska dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów - przestrzega Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.