Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Boże
Dziś jest: Środa, 22 września 2021

Kozienice

Nie jesteś sam z I LO w Kozienicach

wtorek, 01 grudnia 2020 11:57 / Autor: Kamil Zapora
Grupa projektowa. fot. I LO w Kozienicach
Kamil Zapora

I Liceum Ogólnokształcące w Kozienicach dba o to, aby w trudnym czasie pandemii każdy mógł poczuć wsparcie i troskę drugiego człowieka. Uczniowie angażują się w szereg akcji charytatywnych w mieście.

Radom szczepienia

Projekt liceum realizowany jest w ramach ogólnopolskie olimpiady Zwolnieni z Teorii. Opiekunkami projektu są nauczycielki z LO: Renata Kowalska i Edyta Tarczyńska. - Naszym priorytetem jest czynna współpraca z kozienickim hospicjum, DPS-em oraz placówką socjalizacyjną Panda – mówi Edyta Tarczyńska:

Zbiórki charytatywne, paczki świąteczne, szkolenia z pierwszej pomocy i różnego rodzaju wsparcie dla seniorów w czasie pandemii – temu wszystkiemu poświęcają się uczestnicy olimpiady.

Uczniowie LO aktywnie promowali akcję pisania listów do Św. Mikołaja przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Kozienicach. Odzew ludzi dobrej woli był ogromny, a mieszkańcy DPS-u otrzymają prezenty zarówno w Mikołajki jak i Wigilię.

Analogiczna akcja prowadzona jest teraz w Placówce Socjalizacyjnej Panda:

Aby dołączyć do akcji należy wybrać list, którego treść można spełnić. Listy publikowane są TUTAJ. Następnie trzeba skontaktować się z organizatorami w celu ustalenia szczegółów. Akcja będzie trwała do 15 grudnia.