Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Róża z Viterbo, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 06 marca 2021

Radomskie

Masz piękną iluminację? Zgłoś się do konkursu

środa, 06 stycznia 2021 18:20 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Starostwo Powiatowe w Radomiu zachęca do wzięcia udziału w konkursie „Rozświetlony Powiat”. Można zgłosić iluminację domu, ulicy, skweru lub siedziby instytucji.

Konkurs „Rozświetlony Powiat” ruszył w środę (6 stycznia). Można jeszcze zgłosić swoją kandydaturę.

- Wciąż można zgłosić iluminację domu lub posesji, ulicy, skweru lub siedziby instutucji gminnej i miejskiej, a także siedziby firmy prywatnej z terenu powiatu radomskiego – mówi Marcin Genca ze Starostwa Powiatowego w Radomiu.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach. Pierwsza jest skierowana do właścicieli czy użytkowników domów lub mieszkań z powiatu radomskiego, którzy udekorują swój dom, ogród, balkon lub okno. Drugą kategorią jest najładniej rozświetlony skwer, ulica, czy budynek instytucji miejskiej lub gminnej. W trzeciej kategorii jury wybierze najpiękniej oświetloną siedzibę firmy prywatnej, mieszczącej się na terenie powiatu.

Wyborem najładniejszych iluminacji zajmą się internauci oraz komisja konkursowa, powołana przez Starostę Radomskiego, która najpierw zweryfikuje nadesłane zgłoszenia.

- Wystarczy samodzielnie wypełnić formularz on-line, który jest dostępny na stronie powiatu radomskiego www.radompowiat.pl. Na zgłoszenia czekamy do niedzieli, 10 stycznia do północy – tłumaczy Marcin Genca.

Zwycięzców konkursu wyłoni komisja konkursowa. Spośród wszystkich opublikowanych zdjęć wybierze 10 z największą liczbą klików w kategorii właścicieli domów oraz po 3 zdjęcia z największą liczbą klików w kategoriach instytucji i firm. Komisja przyzna również własne punkty, oceniając estetykę i efekty wizualne iluminacji i nawiązanie do tradycji bożonarodzeniowej.

Dla osób fizycznych nagrodą za zdobycie I miejsca jest żelazko systemowe z generatorem pary o wartości ponad 900 złotych, dla zdobywcy II miejsca – bezprzewodowy odkurzacz pionowy o wartości ponad 700 złotych, a za III miejsce – zestaw akumulatorowych myjek do okien o wartości około 300 złotych. Dla zdobywców miejsc IV – X nagrodami będą zestawy gadżetów promocyjnych Powiatu Radomskiego.

W kategorii Instytucje I nagrodą jest honorowy tytuł „Rozświetlonej Stolicy Powiatu Radomskiego 2020”, pamiątkowa statuetka i dyplom uznania dla włodarza miasta lub gminy, a za miejsca II i III – dyplomy uznania dla włodarzy oraz zestawy gadżetów promocyjnych Powiatu Radomskiego.

Dla najładniej oświetlonej firmy nagrodą będzie tytuł „Rozświetlonej Firmy Powiatu Radomskiego 2020”, pamiątkowa statuetka i dyplom uznania dla właściciela firmy, a za dwa kolejne miejsca – dyplomy uznania dla właścicieli oraz zestawy powiatowych gadżetów.

Ogłoszenie wyników nastąpi nie później niż do dnia 15 stycznia 2021 r. Lista zwycięzców podana zostanie na stronie www.radompowiat.pl.