Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

Kozienice

Ulgi dla sprzedawców napojów alkoholowych z Kozienic

piątek, 05 lutego 2021 14:44 / Autor: Kamil Zapora
fot. UM Kozienice/YouTube
Kamil Zapora

Radni miejscy Gminy Kozienice przyjęli uchwałę w sprawie zwolnienia z dwóch rat opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych w 2021 roku. Była to jedna z czterech uchwał dzisiejszej sesji nadzwyczajnej.

Dzisiaj na sesji nadzwyczajnej w trybie on-line spotkali się radni miejscy Gminy Kozienice. Jedna z uchwał dotyczyła pomocy przedsiębiorcom z terenu gminy na czas częściowego zamknięcia ich działalności z powodu pandemii. Jak powiedział burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski, uchwała zwalnia prowadzących lokalne gastronomiczne z 2/3 opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych na rok 2021:

Z tej formy pomocy będzie mogło skorzystać około 30 przedsiębiorców z terenu gminy Kozienice. Ten gest będzie kosztował Gminę około 50 tysięcy złotych przy czym średnio roczne wpływy z tego tytułu do budżetu gminy to ponad 600 tysięcy złotych. Warto podkreślić, że uchwała dotyczy tylko sprzedawców napojów alkoholowych do spożycia na miejscu.

Radni zagłosowali dzisiaj także nad zmianami w uchwale budżetowej gminy na rok bieżący. Wśród nich znalazły się środki na przygotowanie wstępnego studium planistyczno-prognostycznego linii kolejowej z Kozienic do Warki. Przypomnijmy, że gmina dostała się do II etapu rządowego programu Kolej Plus, który wymaga złożenie dokumentów do listopada:

Z tego co powiedział burmistrz możemy spodziewać się, że w przyszłym roku ruch na skrzyżowaniu ulic: Głowaczowskiej i Legionów w Kozienicach zostanie uregulowany przez sygnalizację świetlną. Jest to miejsce, które w policyjnych statystyka widnieje jako jedno z najniebezpieczniejszych pod względem stłuczek i kolizji. Jak mówi Piotr Kozłowski, światła wydają się bardziej realnym rozwiązaniem od ewentualnego ronda:

Według wstępnych ustaleń Gmina Kozienice ma zrealizować inwestycję samodzielnie, ale nie wykluczone, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udzieli pomocy w pewnym zakresie.