Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci Filip i Jakub Młodszy, Apostołowie              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Stanowiska
Dziś jest: Czwartek, 06 maja 2021

REGION

Gdzie od jutra pojeździmy na łyżwach?

czwartek, 11 lutego 2021 15:00 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Mimo rządowych zapowiedzi o otwarciu lodowisk, które padły jeszcze w piątek to dopiero dziś pojawiło się stosowne rozporządzenie premiera. Lodowiska w regionie otwierają się, ale nie wszystkie mogą zdążyć do jutra. Sprawdziliśmy gdzie i kiedy będziemy mogli pojeździć na łyżwach.

Wszystko wskazuje na to, że pewność co do otwarcia już jutro możemy mieć tylko w przypadku lodowiska w Końskich i Kozienicach – oczywiście w reżimie sanitarnym. Mówi Zbigniew Stańczyk, dyrektor Zarządu Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich:

Lodowisko w Kozienicach czynne będzie od godziny 16:00. Otwiera się też basen dla wszystkich. Natomiast Centrum Odnowy Biologicznej otwarte będzie dopiero od poniedziałku. 

Jak powiedział nam Andrzej Iwanowski z Pionkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Pionki też mogę nie zdążyć uruchomić lodowiska do jutra, ale stanie się to najpóźniej do soboty.

Przez pandemię nawet na jeden dzień nie otworzyło się lodowisko w Radomiu i wszystko wskazuje na to, że tak już pozostanie niezależnie od tego co zrobi rząd.

Jeśli jesteśmy gotowi pokonać kilkadziesiąt kilometrów, żeby się poślizgać możemy poszukać lodowiska w niedalekiej okolicy, np. w Szwajcarii Bałtowskiej (55 km od Radomia). Mówi Monika Pękala:

Do zabawy na lodzie zaprasza również ośrodek rekreacyjny Telegraf Kielce. Mówi Michał Misztal:

Mroźna noc zapowiada na dzisiaj będzie sprzyjała przygotowaniom tafli na lodowiskach, dlatego możemy liczyć na to, że niedługo na łyżwach pojeździmy też w najbliższym sąsiedztwie.