Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Radomskie

Będzie "Koperta Życia" w powiecie radomskim

piątek, 12 marca 2021 13:05 / Autor: Magdalena Król
Magdalena Król

Około 5 tysięcy "Kopert Życia" trafi do mieszkańców powiatu radomskiego powyżej 65 roku życia oraz do osób, które nie ukończyły 65 roku życia, ale są przewlekle chore, niepełnosprawne lub samotne. Informacje zawarte w „kopercie” stanowią nieocenioną pomoc w podjęciu szybkiej akcji ratującej życie.

"Koperta Życia" zapewni nie tylko niezbędne informacje o stanie zdrowia, chorobach i przyjmowanych lekach, ale także przyśpieszy działania ratujące życie. Jest to szczególnie ważne, kiedy kontakt z pacjentem jest utrudniony.

- Ratownik jeśli przyjeżdża do chorej, często nieprzytomnej osoby, wie, że może szukać takiej informacji na lodówce, a w środku urządzenia znajdzie kwestionariusz osobowy, czyli podstawowe i aktualne informacje dotyczące domownika - mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Infomację dotyczące "Kopert Życia" zostaną opublikowane m.in. na stronie Starostwa Powiatowego w Radomiu, w siedzibach urzędów gmin z terenu powiatu radomskiego oraz szpitalach powiatowych, a także w mediach społecznościowych.

- Taka informacja o kopercie będzie dostępna w gminnych ośrodkach zdrowia. Jeśli zapotrzebowanie będzie większe, jesteśmy gotowi zwiększyć kwotę pieniędzy, a co za tym idzie zakupić dodatkową ilość tego typu pakietów - dodał Waldemar Trelka.

Program jest finansowany z budżetu powiatu radomskiego.