Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Kozienice

Ponad pół miliona złotych na budowę drogi w Samwodziu

środa, 17 marca 2021 17:45 / Autor: Magdalena Król
UM Kozienice
Magdalena Król

Przeszło pół miliona złotych dotacji na budowę drogi gminnej w miejscowości Samwodzie otrzyma gmina Kozienice w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

Dotacje przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Wicemarszałek Rafał Rajkowski osobiście przyjechał do Kozienic, aby spotkać się z burmistrzem gminy Piotrem Kozłowskim i przekazać informację o dofinansowaniu:

- Droga w Samwodziu, która otrzymała dofinansowanie, pełni ważną funkcje dla mieszkańców miejscowości, jest ważna również dla naszych strażaków. Charakter inwestycji i powtarzające się od wielu lat prośby sołtysa, mieszkańców i przedstawicieli OSP spowodowały, że rozpoczęliśmy inwestycje korzystając wyłącznie ze środków własnych. Aktualnie dzięki otrzymanej dotacji sfinansowane zostanie blisko 60% kosztów całego zadania –  mówi burmistrz Piotr Kozłowski.

Od ubiegłego roku w gminie Kozienice prowadzona jest inwestycja związana z budową drogi w Samwodziu. W 2020 wykonano blisko 600-metrowy odcinek drogi, w 2021 roku realizowana jest druga część zadania, w ramach której wykonany zostanie ponad 500 m odcinek drogi o nawierzchni bitumicznej. W sumie w ramach zadania powstanie ponad kilometr nowej drogi za prawie 900.000 zł.