Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Kozienice

Sesję w Kozienicach odroczono z powodu 5 mln złotych

poniedziałek, 29 marca 2021 17:45 / Autor: Kamil Zapora
fot. Starostwo Powiatowe w Kozienicach
Kamil Zapora

Dzisiaj obradowali radni powiatu kozienickiego. W porządku sesji znajdowała się uchwała zmieniająca wieloletnią prognozę finansową powiatu. Jednak przed głosowaniem nad uchwałą sesję odroczono, ponieważ radni nie byli zgodni do zapisu związanego z dotacją rządową na blok operacyjny szpitala.

Niemałe zamieszanie na dzisiejszej sesji rady powiatu kozienickiego wprowadził temat 5 mln złotych, które powiat otrzymał z Funduszu Inwestycji Lokalnych na modernizację bloku operacyjnego szpitala w Kozienicach. Obecnie wykorzystanie dotacji zgodnie z jej pierwotnym przeznaczeniem wydaje się mało prawdopodobne ponieważ całość inwestycji ma kosztować 25 mln złotych.

Radny Stanisław Orzechowski:

Wiceprzewodnicząca rady Małgorzata Bebelska:

Za wnioskiem przewodniczącej Małgorzaty Bebelskiej o wyłącznie 5 mln z uchwał budżetowych głosowało 11 radnych, 7 było przeciw, a 1 radna wstrzymała się od głosu.

Następnie sesja została odroczona w celu zmiany uchwał budżetowych.

Odroczenie sesji wstrzymało również włączenie do budżetu 4 mln złotych dotacji od marszałka Mazowsza na budowę nowej siedziby szkoły specjalnej. O inwestycji mówił starosta kozienicki Andrzej Jung:

Jednak na dzisiejszej sesji zdążyliśmy poznać jeszcze sprawozdanie starosty z prac zarządu powiatu. Andrzej Jung mówił w nim m.in. o pomocy jaką otrzymał szpital w Kozienicach w ostatnim czasie od darczyńców:

Termin wznowienia obrad poznamy wkrótce.