Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

REGION

Koneckie starostwo czeka remont, pieniądze dostanie też opoczyński szpital

środa, 31 marca 2021 10:56 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafią do samorządów z terenu powiatu koneckiego i opoczyńskiego.

Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafi do powiatu opoczyńskiego aż 3,8 mln zł. Pieniądze te przeznaczone będą na rozbudowę przychodni przy Szpitalu Powiatowym w Opocznie, informuje poseł Robert Telus.

Ze wsparcia szpitala cieszy się starosta opoczyński Marcin Baranowski. Jak wyjaśnia, dzięki rządowym pieniądzom przeprowadzone zostaną niezbędne remonty. Dzięki nim m.in. przychodnia z ulicy Szpitalnej przeniesiona zostanie właśnie na teren szpitala, zwiększy się również komfort pracy w pomieszczeniach przyszpitalnych poradni.

Wsparcie otrzyma też koneckie starostwo. Powiatowy samorząd dostał 2,5 mln zł na przebudowę budynku starostwa. Po remoncie na czwarte piętro biurowca wprowadzi się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, wyjaśnia starosta konecki Grzegorz Piec.

Na dofinansowanie mogą liczyć także koneckie gminy. Gmina Końskie dostanie 1 mln zł na przebudowę budynków Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi. Gmina Słupia Konecka otrzyma 1,679 mln na rozbudowę wodociągu. 1,28 mln zł trafi do Stąporkowa na przebudowę budynku Urzędu Miejskiego oraz 2,55 mln na dobudowę sali gimnastycznej z zapleczem socjalno-technicznym przy PSP im. Polskich Olimpijczyków w Krasnej.