Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

Kozienice

Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu Legionów/Głowaczowska w Kozienicach

czwartek, 15 kwietnia 2021 09:09 / Autor: Kamil Zapora
Wypadek na skrzyżowaniu w grudniu zeszłego roku, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Skrzyżowanie ulic: Legionów, Piłsudskiego i Głowaczowska (DK 48) w okolicy pływalni „Delfin” wskazywane jest przez mieszkańców jako jedno z najniebezpieczniejszych w mieście. Włodarze Kozienic podjęli kroki, aby ograniczyć liczbę kolizji i wypadków w tym miejscu.

O tym, że na skrzyżowaniu Głowaczowskiej i Legionów o stłuczkę nie trudno mówiło się od dawna. Świadczą o tym chociażby nasze doniesienia prasowe, których w zeszłym roku było przynajmniej kilka.

Sprawa nie była prosta do rozwiązania, ponieważ ulica Głowaczowska, czyli droga krajowa 48 jest zarządzana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Bez porozumienia z nią nie można było nic zrobić. Jednak w ostatnim czasie urząd miejski w Kozienicach zwrócił się do GDDKiA z propozycją zainstalowania na skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej regulującej ruch samochodów. Mówi burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski:

Rondo nie mogłoby powstać bez wywłaszczania terenów sąsiednich ze względu na wymaganą minimalną średnicę ronda na drogach krajowych.