Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Radomskie

Waldemar Trelka: doprowadziłem do "niemożliwej" od 20 lat współpracy z burmistrzami i wójtami

piątek, 23 kwietnia 2021 15:47 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Dwa zadania drogowe, przygotowane przez Powiat Radomski znalazły się na liście dofinansowań z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. - Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie współpraca z burmistrzami i wójtami, dzięki czemu samorządy lokalne dofinansowują przebudowę dróg powiatowych na swoich terenach w wysokości 35 % wkładu własnego powiatu - powiedział starosta Waldemar Trelka.

Zadania, które zyskały dofinansowanie to:

- rozbudowa drogi powiatowej Gulin - Wsola - Wojciechów, na terenie gmin Jedlińsk i Zakrzew, realizowana od ubiegłego roku z terminem zakończenia prac we wrześniu 2021 roku. Wartość prac to ponad 10,1 miliona złotych, z czego ponad 7 milionów to rządowe dofinansowanie - 70 % wartości zadania,

- rozbudowa drogi powiatowej Jaszowice - Wacławów - Sławno o wartości 9,7 miliona złotych, gdzie wsparcie rządowe wynosi 60 %, czyli ponad 5,4 miliona złotych. Termin zakończenie prac to październik 2021 roku.

- przebudowa drogi powiatowej Zakrzew - Wolanów - Augustów o wartości blisko 4,4 miliona złotych, z czego dofinansowanie ma wynieść ponad 2,6 miliona złotych, co stanowi 60 % wartości prac.

- Wprawdzie zadanie to znajduje się na liście rezerwowej, ale piłka jest wciąż w grze, dlatego będę nadal zabiegał o te środki. Co ważne, inwestycja i tak jest już realizowana z budżetu Powiatu Radomskiego, więc dofinansowanie, nawet uzyskane w późniejszym terminie, to zwrot 60 % z tej sumy - powiedział starosta Waldemar Trelka, z którym rozmawiał Radosław Mizera: