Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

Radomskie

Problemy na stacji kolejowej w Kruszynie

wtorek, 18 maj 2021 14:27 / Autor: Radosław Mizera
foto: Kamil Dziewierz/FB
Radosław Mizera

Mieszkańcy Bierwiec i części Kruszyny zostali pozbawieni komunikacji do przystanku PKP Kruszyna. W poniedziałek odbyło się spotkanie, które zorganizował wójt gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz.

Radom szczepienia

W okolicach Bierwiec i Kruszyny brakuje komunikacji pieszo-rowerowej wzdłuż budowanej trasy kolejowej nr 8. - Dzisiaj brakuje bezpiecznego dostępu do komunikacji zastępczej - autobusowej. Nie ma dojazdu do pól uprawnych w miejscowości Kruszyna po zachodniej i wschodniej stronie wzdłuż kolei. Źle wykonano ciągi komunikacyjne przylegające do peronów PKP m.in. od strony Jeziorna, brakuje również podjazdu dla osób niepełnosprawnych, od strony Wierzchowin a hydrant jest w chodniku - mówi wójt gminy Kamil Dziewierz.

Z informacji jakie uzyskał wójt gminy wynika, że prace nad tym ciągiem pieszo-rowerowym mają się rozpocząć w tym tygodniu.

Wójt Dziewierz dodaje, że w trakcie prac zostały zniszczone drogi asfaltowe wzdłuż budowanej kolei. Brakuje również odpowiedniego zabezpieczenia i właściwego oznakowania istniejących przejazdów kolejowych.

Do Ministerstwa Infrastruktury, PKP Polskie Linie Kolejowe zostały wysłane listy, pod którymi podpisali się mieszkańcy Bierwiec i Kruszyny. Kolejne spotkanie odbędzie się 25 maja 2021 roku.