Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Głowaczów, Łękawica
Dziś jest: Poniedziałek, 20 września 2021

Radomskie

OSP Wielogóra oficjalnie otrzymała nowy wóz strażacki

niedziela, 23 maj 2021 10:38 / Autor: Michał Kaczor
fot. Artur Standowicz/FB
Michał Kaczor

Ochotnicza Straż Pożarna w Wielogórze oficjalnie otrzymała nowy wóz strażacki. Uroczystość przekazania była przesunięta ze względu na pandemię.

W uroczystym przekazaniu wzięli udział między innymi: wicewojewoda Artur Standowicz, posłowie Marek Suski, Anna Kwiecień, Andrzej Kosztowniak i Radosław Fogiel, europoseł Adam Bielan, starosta Waldemar Trelka, Zbigniew Gołąbek z zarządu mazowieckiego OSP, a także przedstawiciele władz lokalnych z wójtem Kamilem Dziewierzem na czele.

Ze względu na pandemię uroczystość przekazania została przesunięta, ale faktycznie wóz trafił do jednostki już wcześniej.

- Niech on służy druhom do ćwiczeń, do wyjazdów na różne uroczystości, żeby był wizytówką, a jak najmniej do niesienia prawdziwej pomocy. Jeśli już będzie taka potrzeba, to niech ten sprzęt nie zawodzi – mówi wójt Kamil Dziewierz.

Wóz strażacki jest w pełni wyposażony w nowoczesny sprzęt ratowniczy i gaśniczy. Posiada m.in. działko wodne na dachu, wyciągarkę, zbiornik wody o pojemności 4,6 tys. litrów oraz napęd na cztery koła.

Całkowity koszt zakupu wyniósł 880 tys. zł, z czego 220 tys. zł pokryła gmina Jedlińsk, 100 tys. zł z samorządu województwa mazowieckiego, 180 tys. zł ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz 380 tys. zł z pieniędzy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.