Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

Końskie

Pożar budynku po byłej szkole w Wąsoszu

wtorek, 20 lipca 2021 13:53 / Autor: Magdalena Król
fot. JRG Końskie
Magdalena Król

Informację o pożarze drewnianego budynku po byłej szkole w Wąsoszu w gminie Końskie strażacy otrzymali o 22:50. Działania trwały ponad cztery godziny. Na miejscu pracowało 8 zastępów straży pożarnej i 41 strażaków.

Po dojeździe strażaków z OSP Wąsosz na miejsce zdarzenia okazało się, że ogień w całości obejmował kondygnację poddasza oraz strychu po byłej Szkole Podstawowej. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu rozpoznania i podaniu jednego prądu wody.

- Działania gaśnicze były utrudnione ze względu na rozwinięty pożar budynku, panujące silne zadymienie oraz gęsto porośnięty krzewami teren otaczający budynek. Po zlokalizowaniu pożaru wprowadzono do wewnątrz budynku rotę by dogasić zarzewia ognia niedostępne z zewnętrznych stanowisk gaśniczych. Prowadzono jednocześnie prace rozbiórkowe nadpalonej konstrukcji dachu i stropów - poinformował st. kpt. Mariusz Czapelski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Końskich.

Do budynku zapewniony był swobodny dostęp dla osób postronnych (brak stolarki okiennej i drzwi oraz energii elektrycznej). W związku z powyższym jako przyczynę pożaru przyjęto podpalenie. O zdarzeniu poinformowano Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Końskich ze względu na znaczne zniszczenia budynku.