Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

Kozienice

Szóste spotkanie na Przyczółku w Mniszewie. Będzie piknik militarny

piątek, 30 lipca 2021 11:11 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W niedzielę 1 sierpnia w Mniszewie odbędzie się VI Spotkanie na Przyczółku, czyli uroczystości upamiętniające walki o przyczółek warecko-magnuszewski w czasie II wojny światowej. Jak co roku będzie piknik militarny na terenie Skansenu Bojowego w Mniszewie.

O godzinie 10:00 na ulicy Saperów w Magnuszewie nastąpi uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika upamiętniającego mieszkańców Magnuszewa oraz osoby z innych części Polski zamordowane przez okupanta niemieckiego w dniach 27-28 października 1943 roku.

O godzinie 11:30 w Skansenie Bojowym w Mniszewie rozpoczną się oficjalne uroczystości upamiętniające poległych w walkach o przyczółek warecko-magnuszewski. Godzinę później będziemy mogli zobaczyć krótki pokaz musztry paradnej oraz wysłuchać pieśni w wykonaniu Chóru Dziecięcego "Żołnierze Września 1939 Garnizonu Dęblin".

 Od 12:30 do godziny 18:00 w napowietrznej części Skansenu w Mniszewie prowadzony będzie piknik militarny. O 13:00 wystąpi ponownie Chór Dziecięcy "Żołnierze Września 1939 Garnizonu Dęblin".

Wśród atrakcji dostępnych w czasie pikniku będą:

- wystawa zabytkowych pojazdów militarnych;

- wystawa historycznego uzbrojenia z okresu II wojny światowej;

- wystawa współczesnego uzbrojenia Wojska Polskiego;

- strzelnica ASG;

- wieża widokowa;

- sprawnościowy tor przeszkód.

Do wzięcia udziału w uroczystościach zaprasza wójt gminy Magnuszew Marek Drapała: