Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

REGION

Do piątku trzeba zebrać ponad litr krwi dla byłego pracownika Elektrowni Kozienice

wtorek, 03 sierpnia 2021 15:30 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Pilnie poszukiwani są dawcy krwi dla emerytowanego pracownika Elektrowni Kozienice, który przebywa w szpitalu MSWiA w Warszawie. Potrzebne są trzy chętne osoby, niezależnie od grupy krwi, które jak najszybciej mogą pojechać oddać krew w Warszawie.

Problem polega na tym, że aktualnie punkty krwiodawstwa nie wymieniają między sobą krwi. Dlatego jedyny sposób na przekazanie krwi konkretnej osobie jest oddanie jej w szpitalu gdzie osoba potrzebująca przebywa. W tym przypadku mówimy o szpitalu MSWiA w Warszawie. Prezes klubu honorowych krwiodawców w Enei Wytwarzanie Krzysztof Baran, który koordynuje akcję prosi wszystkich zainteresowanych o kontakt pod numerem telefonu: 697-700-438. Potrzeba ponad jednego litra krwi, a to oznacza, że poszukiwanych jest trzech dawców - jedna osoba może oddać jednorazowo 450 ml. Jak mówi Krzysztof Baran, honorowi dawcy mogą liczyć na zwrot kosztów podróży do Warszawy.

Nie ma chwili do stracenia.