Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

REGION

Weź udział w spisie powszechnym

wtorek, 21 września 2021 16:53 / Autor: Michał Kaczor
fot. UWM
Michał Kaczor

Wojewoda mazowiecki i prezes Głównego Urzędu Statystycznego zachęcają do wzięcia udziału w Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań.

Wojewoda Konstanty Radziwiłł przypomina, że dane zebrane w czasie spisu zostaną przeanalizowane i będą miały wpływ na podejmowanie przyszłych decyzji.

- Informacje mają istotne znaczenie dla podejmowania różnego rodzaju decyzji, które dotyczą nas wszystkich. To informacje podstawowe, żeby policzyć się, ale też dotyczące stanu zdrowia, rodziny, edukacji, mieszkań. To są informacje elementarne, które dają możliwość podejmowania decyzji na wielu szczeblach - mówi wojewoda Konstanty Radziwiłł.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań potrwa do końca września. Wciąż wiele osób nie wypełniło obowiązku spisowego.

- Województwo mazowieckie nadal ma sporo do zrobienia. Są gminy, gdzie liczba osób i mieszkań waha się około 90%, ale i to jest za mało. Niestety, są też miejsca, gdzie do takiego poziomu jest jeszcze daleko - dodaje wojewoda.

Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego podkreśla, że wyniki spisu powszechnego będą także wykorzystywane do innych badań.

- Chcemy ustalić raz na 10 lat szczegółową strukturę demograficzną społeczeństwa. To niezmiernie istotne przedsięwzięcie. W oparciu o wyniki władze publiczne i samorządowe podejmują wiele decyzji, które wpływają na to, w jaki sposób żyjemy, jakie usługi publiczne są oferowane, gdzie zbudować żłobek, szpital - mówi prezes.

Spisać się można przez internet na stronie spis.gov.pl, ale także telefonicznie pod numerem telefonu 22 279 99 99 oraz z pomocą rachmistrza, który odwiedzi nas w miejscu zamieszkania.