Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Wtorek, 30 listopada 2021

Radomskie

Nowoczesny sprzęt z programu "Aktywna Tablica" trafi do szkół powiatu radomskiego

wtorek, 05 października 2021 08:57 / Autor: Magdalena Król
fot. Powiat radomski
Magdalena Król

Ponad 90 tysięcy złotych w ramach rządowego programu "Aktywna tablica" otrzymały szkoły, których organem prowadzącym jest powiat radomski. Do programu zakwalifikowało się pięć placówek.

Zgodnie z zasadami rządowego programu, organ prowadzący szkołę musi zapewnić minimum 20 procent wkładu własnego. Całkowity koszt realizacji programu wynosi zatem 113 750 złotych, z czego kwota dofinansowania w formie dotacji celowej to 91 tysięcy złotych, a wkład własny powiatu to 22 750 złotych.

- Nasze wnioski znów zostały bardzo wysoko ocenione, za co dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt. Program „Aktywna Tablica” to realne wsparcie dla nowoczesnej edukacji, jaka jest prowadzona w szkołach średnich i specjalnych, prowadzonych przez powiat radomski. Tylko w ostatnich trzech latach nowy zarząd powiatu pozyskał i przeznaczył na rozmaite inwestycje oświatowe, w tym budowę nowych obiektów, ponad 17 milionów złotych – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Wsparcie z programu otrzymało 5 szkół mówi Krzysztof Szewczyk, dyrektor wydziału edukacji:

Placówki, które otrzymają wsparcie to:

Szkoła Podstawowa Specjalna w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Chwałowicach z kwotą dofinansowania 35 000 zł,

Branżowa Szkoła I Stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży z kwotą dofinansowania 14 000 zł,

I Technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach z kwotą dofinansowania 14 000 zł,

Branżowa Szkoła I Stopnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach z kwotą dofinansowania 14 000 zł,

Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna w Zespole Szkół w Pionkach z kwotą dofinansowania 14 000 zł.

W ramach programu zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt: 6 interaktywnych monitorów dotykowych oraz specjalistyczne oprogramowanie lub materiały edukacyjne, wykorzystujące TIK, czyli technologie informacyjno – komunikacyjne. Będą to wirtualne laboratoria oraz materiały do nauczania kodowania i robotyki.

Z kolei dla Szkoły Podstawowej Specjalnej w Chwałowicach zostaną zakupione pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii psychoneurologicznej dla uczniów z zaburzeniami uwagi i koncentracji.