Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: Poniedziałek, 04 lipca 2022
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 238.

Skarżysko-Kamienna

W skarżyskim szpitalu powstaje nowoczesny oddział rehabilitacji stacjonarnej

wtorek, 05 października 2021 10:10 / Autor:
Fot. skarzysko.powiat.pl

W przyszłym roku mieszkańcy powiatu skarżyskiego będą mogli rehabilitować się w nowoczesnym oddziale rehabilitacji stacjonarnej Szpitala Powiatowego. im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Dawne pomieszczenia oddziału zakaźnego przy ul. Szpitalnej 1 zostaną przebudowane i wyremontowane. Tam z ul. Ekonomii 4 zostanie przeniesiony oddział rehabilitacji stacjonarnej. Korporacja Budowlana „Darco” Dariusz Żak z Radomia rozpoczęła już rozbiórkę ścianek działowych wewnątrz budynku. Jak informuje dyrektor szpitala Leszek Lepiarz, pacjenci będą mogli korzystać z nowego oddziału prawdopodobnie już w drugim kwartale przyszłego roku.

Przebudowa i remont są realizowane w ramach unijnego projektu o wartości 2 mln 15 tys. zł. Wkład własny szpitala to prawie 450 tys. zł. Pozostała kwota to dofinansowanie  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020  (1 mln 566 tys. zł).

- Modernizacja budynku po oddziale zakaźnym to koszt ponad 1,6 mln zł. Za resztę pieniędzy zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt m.in. podnośnik jezdny, system drenażu limfatycznego, stół rehabilitacyjny, stół do masażu, urządzenie do terapii w podwieszeniu, szyna do ćwiczeń biernych kończyny dolnej, elektryczna szyna do ćwiczeń biernych stawów kończyny górnej laser wysokoenergetyczny, aparat do terapii podciśnieniowej, urządzenie do elektroterapii, aparat do terapii ultradźwiękowej, rotor, a także wanna do masażu wirowego kończyn dolnych lub górnych – informuje dyrektor szpitala.