Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Rita z Cascia, zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 maja 2022

REGION

Ruszyli z kopyta i zebrali blisko 50 tys. zł.

wtorek, 19 października 2021 19:36 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Specjalny Ośrodek szkolno-Wychowawczy w Hucie/FB
Magdalena Gliszczyńska

Bieg charytatywny, maraton zumby, przejazd motocyklistów, licytacje charytatywne oraz niespodzianki dla najmłodszych - wszystko to w jednym miejscu i w szczytnym celu - zebranie środków na budowę hali do hipoterapii dla niepełnosprawnych dzieci.

16 października br. na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie /k. Lipska odbyła się akcja charytatywna. Organizaotrem była m.in. fundacja follow Me, która od kilku lat współpracuje z ośrodkiem. Była to kolejna tego typu inicjatywa. Tym razem jej celem było zebranie środków na budowę hali do całorocznej hipoterapii.

- Niestety przez rosnące ceny materiałów budowlanych zadanie to jest trudniejsze do zrealizowania, niż pierwotnie zakładano. Sobotnie wydarzenie obfitowało w moc atrakcji. Sportowe samochody, motocykle, biegi charytatywne dzieci i dorosłych na różnych dystansach, maraton zumby oraz degustacja potraw przygotowanych przez zaprzyjaźnione organizacje. To tylko część z niespodzianek przygotowanych na ten dzień. Każdy, kto w ostatnią sobotę odwiedził ośrodek, mógł doskonale się bawić i co niezwykle ważne miał możliwość aktywnie wspomóc realizację celu, któremu przewodniczy fundacja. Sprzyjające w tym dniu warunki pogodowe pozwoliły na zebranie się wielu osób w jednym miejscu - mówi Iwona Paszkiewicz – prezes fundacji follow Me, kóra była bardzo zadowolona z frekwencji.

- Wspaniałe jest to, jak wiele osób dołączyło do naszego wydarzenia. Z każdą akcją charytatywną ilość przyjaciół ośrodka oraz naszej fundacji stale się powiększa, na czym korzystają dzieci. Co ważne nowi przyjaciele aktywnie włączają się w działalność ośrodka, biorą udział w biegach oraz innych akcjach, które fundacja i ośrodek wspólnie organizują. Cieszy nas to ogromnie i motywuje do dalszych działań - dodaje Iwona Paszkiewicz.

Choć akcje charytatywne ośrodka w Hucie organizowane są co roku, to po raz pierwszy punktem programu był maraton energetycznej Zumby poprowadzony przez instruktorów z całego kraju.

– Udało mi się zebrać w jednym miejscu wielu ludzi o ogromnych sercach. Najlepsi instruktorzy Zumby z całego kraju, którym los niepełnosprawnych dzieci nie jest obojętny, zadbali o gorącą atmosferę na naszym wydarzeniu. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili. Jestem pewna, że pozycja ta na stałe wpisze się do harmonogramu naszych akcji charytatywnych – dodała Kamila Kowalska – certyfikowany instruktor Zumby oraz wolontariusz fundacji follow Me.

Podczas sobotniego wydarzenia udało się zebrać 45 252 zł, które w całości zostaną przeznaczone na budowę hali do hipoterapii.

I choć sobotnie wydarzenie przeszło już do historii, to działania na rzecz budowy hali nadal trwają. Na fanpage’u fundacji follow Me w portalu społecznościowym Facebook https://www.facebook.com/FundacjafollowMe w dalszym ciągu toczą się charytatywne licytacje, z których dochód zostanie w całości przeznaczony na budowę hali. Każdy, komu los niepełnosprawnych dzieci nie jest obojętny, może też wesprzeć realizację tego projektu, przekazując dowolną kwotę za pośrednictwem internetowej zbiórki, która dostępna jest pod adresem: https://zrzutka.pl/z/hipoterapiadlahuciaka