Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

Opoczno

Zapadł prawomocny wyrok w sprawie zabójstwa ks. Adama Myszkowskiego

środa, 03 sierpnia 2022 19:17 / Autor: Marcin Prejs
Fot. KPP Opoczno
Marcin Prejs

Sąd Apelacyjny w Łodzi z 12 do 15 lat więzienia zwiększył wyrok Marcinowi M., który śmiertelnie pobił ks. Adama Myszkowskiego z Paradyża.

Sąd pierwszej instancji w październiku ubiegłego roku skazał Marcina M. na 12 lat więzienia i 50 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz brata pokrzywdzonego. 47-latek usłyszał wyrok na podstawie art. 148 par. 1 Kodeksu karnego, czyli skazany został za zabójstwo. Pisaliśmy o tym TUTAJ.
Sąd Apelacyjny w Łodzi w lipcu podwyższył karę dla Marcina M. 47-latek za kratkami spędzi nie 12, jak orzekł sąd w Piotrkowie, ale 15 lat. W pozostałym zakresie wyrok pozostał bez zmian. Na poczet kary zaliczono areszt tymczasowy oskarżonego. Wyrok jest prawomocny.
Do napaści na ks. Myszkowskiego doszło 2 marca ubiegłego roku około godziny 19.30 na terenie plebanii w Paradyżu. Duchowny został zaatakowany, kiedy zamykał bramę na plebanię. 69-letni ksiądz doznał ciężkich obrażeń ciała, w tym głowy wskutek uderzeń kostką brukową. Kilkanaście godzin od zgłoszenia policjanci wytypowali i zatrzymali 47-latka, który mógł mieć związek z przestępstwem. Mężczyzna został przesłuchany. W rozmowie ze śledczymi mieszkaniec gminy Paradyż, który na co dzień pracował w parafii jako kościelny przyznał się do napaści. Ks. Adam Myszkowski zmarł 17 marca w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi. Jak ustalił sąd motywem zabójstwa był spór dotyczący umowy o pracę kościelnego.